Domů - Novinky arrow Co je to Anti-aging
Menu
Domů - Novinky
Co je to Anti-aging
AMPS ČR
Poradna
Akce AMPS ČR
Členství, registrace
Test dlouhověkosti
ANTI-AGING magazín
ANTI-AGING ordinace
Na Vaše dotazy odpovídá
MUDr. Monika Golková

MUDr. Monika Golková

 
 
Kdo je online
Počet návštěvníků online:
hosté: 1
Worldwide
English speaking visitors, click here
Anti-Aging magazín
Protistarnuti.cz
Protistárnutí.cz
Hledat
hledat...
2498813
Co je to Anti-aging - Anti-aging medicína

Medicína proti stárnutí – anti-aging medicína je nově vzniklá medicínská specializace, jejímž cílem je dosáhnout co nejlepšího možného zdravotního stavu člověka a zároveň zbrždění procesu stárnutí jeho organismu. Tato medicína omlazuje lidský organismus zevnitř i navenek a zabývá se také drobnými nuancemi a problémy, které se v rámci klasické medicíny vůbec neřeší.
Medicína proti stárnutí je novým medicínským směrem 21. století, který spojuje výhody klasické západní medicíny s uměním medicíny východní.

Medicína proti stárnutí vznikla v důsledku stárnutí světové populace.

Fakta a předpoklady:

1 člověk z 10 je nyní starší 60ti let. V roce 2050 to bude 1 z 5 lidí. V roce 2150 bude 1 člověk ze 3 starší 60ti let. Starší senioři (80 a více let) je nejrychleji rostoucí segment starší populace, nyní tvoří 11% skupiny lidí starších 60 let a v roce 2050 to bude 19%. Předpokládá se, že věková skupina "století" (100 a více let) se zvýší asi 15 x - z 145 000 v roce 1999 na 2,2 miliony v roce 2050.
(zdroj: Population Division, Department of Economic and Social Affairs, United Nations Secretariat)

Image

Čím je země rozvinutější, tím je proporce starších osob vyšší.1 z 5 Evropanů je nyní starší 60ti let. Začátkem první poloviny 21. století bude v některých evropských zemích 1 člověk ze 2 starší 60 let. Ve vyspělých zemích je předpokládaná životní délka pro 60letého muže 18 let (do 78 let), pro 60 letou ženu 22 let (do 82 let).

Image

Protože socioekonomický dopad stárnoucí populace na společnost je obrovský, začíná se světová politika stále více zabývat výzkumem a rozvojem programů zabývajících se stárnutím.

Medicína proti stárnutí se zabývá dosažením co nejlepší kvality života při dlouhověkosti. Výsledkem má být spokojený vlastní život, kvalita života, nezávislost, soběstačnost a užívání si "zdravého stáří".

Medicína proti stárnutí je pro všechny věkové kategorie, protože základem je péče o zdraví od útlého věku a ovlivnění životního stylu člověka.

Medicína 21. století se přiklání velkou mírou k PREVENCI.

Čím dříve začneme, tím lépe se dá stárnutí ovlivnit !

 
 
© 2005-2011 AMPS ČR - Asociace medicíny proti stárnutí
Realizace: BTX